Petr Vrablic

kpt. Mgr. Petr Vrablic

instruktorské kurzy a certifikace:

akreditace Ministerstva školství a tělovýchovy:
Instruktor sebeobrany II. třídy dle MŠMT (Czech combat academy)
Instruktor bojového umění dle MŠMT (Krav maga, z.s.)

SAMI COMBAT SYSTEMS
Advanced instructor level 3
Krav Maga Concept – level 7
Kids Krav Maga | Study Group Leader
Women Krav Maga | Study Group Leader
SAMI X PRO| Level 3 Instructor
Axe Fighting Concept | Level 1 Instructor – Study Group Leader
Defender Concept | Level 1 Instructor
S.D.S. Concept | Level 1 Instructor

KRAV MAGA GLOBAL
level Graduate 5 (10. stupeň)
Civil instructor
Woman instrucktor
Kids and teens instructor
Combat and fighting instructor

Euro security products
Instruktor teleskopického obušku a taktického vybavení
Instruktor sebeobranného spreje a kobutanu

Thajský box / muaythai
Trenér thajského boxu III. třídy – Czech muay thai asociation (C.M.T.A)
vicemistr thajského boxu České republiky pro rok 2018/19 (C.M.T.A)

Karate shotokan
1. kyu/8 technický stupeň/3. hnědý pás

Univerzitní vzdělání a další profesní působení
vystudovaný pedagog (Mgr. – Univerzita Karlova v Praze)
policista (forenzní kriminalistický znalec, Kriminalistický ústav PČR)

Kontakt:
tel.+420 774 204 893
email: vrablicp@email.cz

Hlavním instruktorem je kpt. Mgr. Petr Vrablic. Petr se začal bojovkám věnovat už ve svých 7 letech a zůstává jim celý život věrný.
Začínal s karate shotokan a ve svých 15ti letech dosáhl 1. kyu.

14 let – mladý karatista 🙂

Poté se při studiu na Střední policejní škole Ministerstva vnitra v Praze věnoval profesní sebeobraně, judu a jiujitsu pod vedením policejních instruktorů a tréninku thajského boxu pod vedením khru Petra Macháčka (Hanuman gym Praha). V hanumanu také vznikla Petrova přezdívka „Indoš“. Většina thajboxerů té doby měla hladce oholenou hlavu a Petr na rozdíl od ostatních nosil dlouhé vlasy a šátek na hlavě připomínající indiánskou čelenku.
Při hledání účinného sebeobranného sytému začal v roce 2010 s tréninky Krav Maga v organizaci Krav Maga Global. Díky svým mnohaletým předchozím zkušenostem s bojovými uměními a sporty postupoval v systému Krav Maga rychle a již v roce 2012 se pod vedením zahraničních expertů účastnil instruktorského kurzu, který zakončil úspěšnou zkouškou a stal se civilním instruktorem Krav Maga.

rok 2012 – po instruktorském kurzu Krav Maga Global

V následujících letech se Petr dále v Krav Maga rozvíjel specifickými instruktorskými kurzy zaměřenými na ženskou sebeobranu, dětskou sebeobranu, krav maga combat and fighting a dalšími semináři a instruktorskými updaty vedenými experty z celého světa.

S mistrem Eyalem Yanilov po absolvování Combat and Fighting instruktorského kurzu.

Petr v systému KMG postrádal propracovanou metodiku pro použití sebeobranných prostředků, které doporučoval svým klientům pro zvýšení jejich bezpečnosti, proto se účastnil několika instruktorských kurzů od firmy ESP (výrobce sebeobranných prostředků používající PČR, AČR aj.), které proběhly pod vedením ESP hlavního instruktora Mgr. Pavla Černého.

Pro zvyšování své kondice a bojových dovedností se Petr začal opětovně věnovat thajskému boxu pod vedením české legendy tohoto sportu Míry Šafry v jeho klubu BT Gym Praha.
Během tréninků se objevila i chuť vstoupit do ringu. Petr podlehl „ukecávání svého trenéra“ a rozhodl se začít zápasit a účastnil se české thajboxerské ligy, jejíž jednotlivá kola jsou kvalifikačními zápasy mistrovství České republiky. Díky svým výkonům se probojoval až do finále. Ve svém finálovém zápase se utkal s Melvinem Mané (dnešní hvězda organizace octagon) z pražshého Lanna Gyumu, kterého ve svém předchozím kvalifikačním zápase porazil. Ve finálovém duelu Petrovi však štěstí nepřálo a stal se „jen“ vicemistrem České republiky v thajském boxu pro rok 2018/19 organizace C.M.T.A.

2019 – finálový zápas mistrovství České republiky Muay thai C.M.T.A.

Petr se začal v thajském boxu i dále vzdělávat na FTVS, kde absolvoval kurz trenéra thajského boxu, v němž má nyní III. trenérskou třídu.

2019 – zápasníci BT GYM Praha s trenérem Mírou Šafrou (já a Honza s trenérskými cerifikáty)

Chuť dále se rozvíjet v sebeobraně a bojových uměních přivedla Petra na letní tréninkový kemp vedený rakouským mistrem Peterem Weckaufem, hlavním instruktorem SAMI combat system, vyučující Krav Maga concept, Panankutan, Knife fighting concept, S.D.S. concept, KAPAP aj.
Dovednosti, schopnosti a pojetí výuky mistra Weckaufa předčila Petrova očekávání. Ač Petr dříve trénoval s TOP izraelskými instrukotry a těmi nejlepšími z celého světa, jako je Eyal Yanilov, Zev Cohen, Tomy Bloom, Jan Tevini, Emanuel Eych a mnoho dalších.
To bylo důvodem, že společně s dalšími instruktory KMG začalo prohlubování vzájemné spolupráce přímo s mistrem Peterem Weckaufem soukromými tréninky, semináři a kurzy pro instruktory. To vyústilo v tom, že Petr se svými kolegy opustil organizaci KMG, vydali se do Vídně, kde absolvovali instruktorský kurz Krav Maga Concept (KMC) a přešli pod mistra Weckaufa a jeho organizaci SAMI COMBAT SYSTEMS.

S mistrem Weckaufem při nacvičovaní KMC technik.
2020 – istruktorská certifikace ve Vídni – Krav Maga Concept

Petr začal vyučovat Krav Maga Concept jako to nejlepší, co může nabídnout svým žákům pro zvýšení jejich bezpečnosti.

SAMI COMBAT SYSTEMS je propracovaný koplex různých sebeobranných systémů a bojových uměních, které se vzájemně prolínají a dovednosti, které člověk získá v jednom conceptu může uplatnit i v ostatních. Petr se v SAMI CS dále vzdělává a stal se instruktorem i AXE FIGHTING CONCEPT, DEFENDER CONCEPT  a účastní se instruktorských kurzů v SAMI-X PRO a KNIFE FIGHTING CONCEPT.

Kromě tréninků bojových umění a sebeobrany se společně věnuje se svojí životní partnerkou Léňou, se kterou má malého syna, práci se zvířaty, jízdě na koni a závodům typu Spartan race a canicrossu.