Petr

kpt. Mgr. Petr Vrablic
certifikovaný instruktor sebeobranného systému Krav Maga se specializací na civilisty, ženy, děti a Combat and fighting

Krav Maga Concept – level 7, Advanced instructor level 3
Krav Maga Global – level graduate 5 (10. stupeň)
Instruktor sebeobrany II. třídy dle MŠMT (Czech combat academy)
Instruktor bojového umění dle MŠMT (Krav maga, z.s.)
Instruktor teleskopického obušku a taktického vybavení, sebeobranného spreje, kobutan – Euro security products (ESP)
Trenér thajského boxu III. třídy – Czech muay thai asociation (C.M.T.A)
vicemistr thajského boxu České republiky pro rok 2018/19 (C.M.T.A)
karate shotokan 1. kyu
vystudovaný pedagog (Mgr. – Univerzita Karlova v Praze)
policista (kriminalistický znalec, Kriminalistický ústav PČR)

Hlavním instruktorem Krav Maga – škola sebeobrany z.s. je kpt. Mgr. Petr Vrablic. Petr se začal bojovkám věnovat už ve svých 7 letech a zůstává jim celý život věrný. Začínal s karate shotokan a ve svých 15ti letech dosáhl 1. kyu.

14 let – mladý karatista 🙂

Poté se při studiu na Střední policejní škole Ministerstva vnitra v Praze věnoval profesní sebeobraně, judu a jiujitsu pod vedením policejních instruktorů a tréninku thajského boxu pod vedením khru Petra Macháčka (Hanuman gym Praha). V hanumanu také vznikla Petrova přezdívka „Indoš“. Většina thajboxerů té doby měla hladce oholenou hlavu a Petr na rozdíl od ostatních nosil dlouhé vlasy a šátek na hlavě připomínající indiánskou čelenku.
Při hledání účinného sebeobranného sytému začal v roce 2010 s tréninky Krav Maga v organizaci Krav Maga Global. Díky svým mnohaletým předchozím zkušenostem s bojovými uměními a sporty postupoval v systému Krav Maga rychle a již v roce 2012 se pod vedením zahraničních expertů účastnil instruktorského kurzu, který zakončil úspěšnou zkouškou a stal se civilním instruktorem Krav Maga.

rok 2012 – po instruktorském kurzu Krav Maga Global

V následujících letech se Petr dále v Krav Maga rozvíjel specifickými instruktorskými kurzy zaměřenými na ženskou sebeobranu, dětskou sebeobranu, krav maga combat and fighting a dalšími semináři a instruktorskými updaty vedenými experty z celého světa.

Petr v systému KMG postrádal propracovanou metodiku pro použití sebeobranných prostředků, které doporučoval svým klientům pro zvýšení jejich bezpečnosti, proto se účastnil několika instruktorských kurzů od firmy ESP (výrobce sebeobranných prostředků používající PČR, AČR aj.), které proběhly pod vedením ESP hlavního instruktora Mgr. Pavla Černého.
Pro zvyšování své kondice a bojových dovedností se Petr začal opětovně věnovat thajskému boxu pod vedením české legendy tohoto sportu Míry Šafry v jeho klubu BT Gym Praha. Během tréninků se objevila i chuť vstoupit do ringu. Petr podlehl „ukecávání svého trenéra“ a rozhodl se začít zápasit a účastnil se české thajboxerské ligy, jejíž jednotlivá kola jsou kvalifikačními zápasy mistrovství České republiky. Díky svým výkonům se probojoval až do finále. Ve svém finálovém zápase se utkal s Melvinem z pražshého Lanna Gyumu, kterého ve svém předchozím kvalifikačním zápase porazil. Ve finálovm duelu Petrovi však štěstí nepřálo a stal se „jen“ vicemistrem České republiky v thajském boxu pro rok 2018/19 organizace C.M.T.A.

2019 – finálový zápas mistrovství České republiky Muay thai C.M.T.A.

Petr se začal v thajském boxu i dále vzdělávat na FTVS, kde absolvoval kurz trenéra thajského boxu, v němž má nyní III. trenérskou třídu.

2019 – zápasníci BT GYM Praha s trenérem Mírou Šafrou (já a Honza s trenérskými cerifikáty)

Chuť dále se rozvíjet v sebeobraně a bojových uměních přivedla Petra na letní kemp vedený rakouským mistrem Peterem Weckaufem, hlavním instruktorem SAMI combat system, vyučující Krav Maga concept, Panankutan, Knife fighting concept, S.D.S. concept, KAPAP aj.
Dovednosti, schopnosti a pojetí výuky mistra Weckaufa předčila Petrova očekávání. To bylo důvodem, že společně s dalšími instruktory KMG začalo prohlubování vzájemné spolupráce soukromými tréninky, semináři a kurzy pro instruktory. Výsledkem je, že Petr opustil organizaci KMG, vydal se do Vídně, kde absolvoval instruktorský kurz Krav Maga Concept (KMC) a přešel pod mistra Weckaufa a jeho organizaci SAMI.

Petr začal vyučovat Krav Maga Concept jako to nejlepší, co může nabídnout svým žákům pro zvýšení jejich bezpečnosti.
Pro zvýšení kondice, bojových dovedností a načasování, zapojuje Petr do závěrečné části svých tréninků sebeobrany u pokročilejších skupin i prvky thajského boxu ve sparingovém tempu.